Jak zaplanować kolory na ścianie

woman working with color samples

Czy pamiętasz jak męczące było porównywanie kilkudziesięciu wzorników kolorów farby w sklepie, a później nanoszenie próbek wybranych barw na fragmenty ściany? Na szczęście to już przeszłość. Wyboru koloru możesz teraz dokonać nie wychodząc z domu – wystarczy tylko wziąć komputer i uruchomić wizualizer wnętrz Dekoral 2.0.

Idealne dopasowanie koloru

Program został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, którym zależy na posiadaniu pięknego wnętrza. Aby z niego skorzystać, wystarczy wgrać zdjęcie swojego pokoju i zaznaczyć wybrany obszar ściany. Możesz zakreślić powierzchnię wszystkich ścian w pomieszczeniu, odznaczając przy tym gniazdka i obrazy, dzięki temu kolor pojawi się dokładnie w tych miejscach, w których zostałby naniesiony po zakończeniu remontu. Będziesz mógł go dopasować do specyfiki Twojego pokoju, uwzględniając przy tym stopień nasłonecznienia pomieszczenia oraz jego kształt, a także wszystkie charakterystyczne załamania ścian, które pojawiają się na przykład przy lukarnach. Wizualizer wnętrz Dekoral 2.0. pozwoli Ci dowolnie zmieniać kolor ścian i obserwować jak nowa barwa komponuje się z wnętrzem oraz wyglądem mebli i dekoracji. W realistyczny sposób pokaże wybrane przez Ciebie odcienie, prezentując przy tym kąt padania światła oraz zacienienie kątów pokoju. Już nigdy nie będziesz musiał tracić czasu, zastanawiając się, czy farba wyglądająca dobrze na wzorniku będzie pasowała do Twojego wnętrza – teraz zobaczysz to na ekranie swojego tabletu lub komputera jeszcze przed jej zakupem.

Inne publikacje  Co to jest tynk mozaikowy?

Color palette v3

 

Bonus dla niezdecydowanych

A co, jeżeli po przejrzeniu setek odcieni nadal nie jesteś przekonany co do tego, który z nich najlepiej zaprezentuje się w Twoim pokoju? Wizualizer wnętrz Dekoral 2.0. ułatwi Ci wybór, umożliwiając zapisanie najbardziej udanych wizualizacji w celu ich późniejszego porównania i przedyskutowania najlepszych typów z przyjaciółmi. To nie wszystko! Jeżeli wciąż nie odnalazłeś swojego wymarzonego koloru w aplikacji, lecz dostrzegłeś ciekawą barwę na spodku filiżanki lub sweterku koleżanki z pracy, możesz zrobić jej zdjęcie i wgrać do programu, aby uzyskać sugestię najbardziej zbliżonego odcienia farby.

Aplikacja wizualizer wnętrz Dekoral 2.0. pozwoli Ci wcielić się w rolę architekta wnętrz i bezbłędnie wytypować optymalny kolor ścian dla Twojego mieszkania. Dzięki jej zastosowaniu oszczędzisz czas i pieniądze, a przy tym uzyskasz dokładne wytyczne co do ilości farby, którą musisz kupić, by wymalować pokój widoczny na wizualizacji.