Łóżeczka – jak wybrać odpowiednie

Łóżeczek na rynku jest wiele, można zakupić przeróżne modele w zależności od potrzeby i upodobań. Oczywiście łóżeczko powinno być dobrane do pokoju dziecięcego, musi pasować wizualnie do pozostałych mebli. Sklepy meblowe oferują przeróżne modele łóżek od klasycznych prostych po bardzo wymyślne, stylizowane na różne budowle.Kupując łóżeczko należy zwrócić uwagę na solidność i jakość jego wykonania, certyfikaty jakie otrzymały. Certyfikaty wskazują na spełnione normy, które są wymagane od danego produktu.

Łóżeczka dla najmłodszych

Dla niemowląt i małych dzieci bardzo dobrze sprawdzają się łóżeczka ze szczebelkami, są to tradycyjne meble. Jednak można zakupić je w nowoczesnych wersjach. Niektóre przyjmują formę kolebki, mają możliwość bujania. Nowoczesne kolebki posiadają mechanizm, który sam może bujać dziecko. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Dziecięce łóżeczka mają możliwość podniesienia materaca na trzy poziomy, w zależności od potrzeb.

Funkcjonalne łóżeczka

Oprócz tego, że łóżeczko powinno być wygodne, powinno być funkcjonalne. Zazwyczaj w wielu wersjach tych mebli są wbudowane szuflady lub pojemniki na pościel, a także na różne drobiazgi np. zabawki. Jest to pożądana cecha, dzięki temu w pokoju będzie panował porządek i można uzyskać więcej miejsca na różne przedmioty. Niektóre łóżeczka dziecięce można zakupić z baldachimem, jest to ciekawa ozdoba do pokoju dziecięcego. Dodatkowo można zamontować karuzelę, która będzie atrakcją dla malucha. Możliwość puszczania melodyjek ułatwi relaksację dziecka czy usypianie. Łóżeczko dla dziecka jest miejscem do odpoczynku, snu, może również stanowić miejsce zabaw.

Inne publikacje  Jak zaplanować kolory na ścianie
łóżeczko niemowlęce princessa
Łóżeczka niemowlęce princessahttps://i-meble.eu/pl/299-lozeczka

Kolor łóżeczka też jest istotnym wyznacznikiem – ponadczasowa biel

Podczas wyboru łóżeczka dziecięcego, również jego kolor oraz forma są istotne. Kolorystyka powinna być dobrana do pokoju dziecięcego. Obecnie bardzo modne są łóżeczka, jak również meble w kolorze białym. Ten kolor jest idealny dla dzieci. Sprzyja harmonii i spokojowi, który jest potrzebny do prawidłowego snu dziecka, daje poczucie bezpieczeństwa i wycisza. Z bielą można zestawiać inne wesołe kolory, jak np. róż, błękity, fiolet czy zieleń. Tak więc do białego łóżeczka można zakupić kolorową pościel i całość będzie prezentowała się idealnie.

Zazwyczaj łóżeczka dziecięce ozdobione są motywami postaci bajkowych, można również zakupić specjalne naklejki na meble, by je ożywić.

Pomysłowe łóżeczka

Dla nieco starszych dzieci można zakupić nietypowe łóżeczka np. w formie samochodu, łodzi pirackiej, czy zamku księżniczki. Są to bardzo ciekawe propozycje, które zainteresują najmłodszych. W sklepach meblowych można obejrzeć przeróżne takie propozycje. Łóżko samochód czy zamek królewny będzie dużą atrakcją dla dziecka. Firmy meblowe oferują również łóżeczka domki, w których oprócz spania można doskonale się bawić, jest to wymarzone łóżko dla dziecka. Bardzo atrakcyjnymi modelami są łóżeczka w formie namiotów tipi. W takim łóżku chętnie będzie spędzał czas niejeden mały Indianin.