Warsztat, jak urządzić

Majsterkowanie to oraz popularniejsze hobby. Wielu ludzi chwyta za wałek czy pędzel i dokonuje napraw czy renowacji. Warto więc wygospodarować miejsce na warsztat, w którym będziemy przechowywać niezbędne przyrządy i narzędzia. Jak urządzić taki warsztat i co powinno się w nim znaleźć?

Co powinno się znaleźć w warsztacie? Jak ulokować narzędzia?

Wydzielona przestrzeń na przechowywanie narzędzi to idealne miejsce, w którym można ukryć wszystkie przedmioty, które przydają się podczas napraw. Warto ją wygospodarować, by w przypadku awarii nie szukać przedmiotów rozsianych po całym mieszkaniu. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by dbać o porządek. Jeśli nie chcemy nurkować w poszukiwaniu młotka, śrubokrętu czy wkrętaka pomyślmy o sortowaniu i odpowiednim przechowywaniu narzędzi. Jeśli na warsztat przeznaczymy część garażu czy piwnicy wydzielmy część warsztatową, np. malując część ściany innym kolorem farby. Kupmy zawieszane tablice z przestawnymi mocowaniami, które pomieszczą wszystkie narzędzia dowolnych kształtów i rozmiarów. Na takich tablicach można zamówić zawiesić pojemniki i haki, dopasowując ich wielkość do przedmiotów, które chcemy w nich przechowywać. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż szybko znajdziemy odpowiedni śrubokręt i klucz, a rozłożone narzędzia nie będą się o siebie obijały, więc się nie zniszczą. Na większe sprzęty świetnie nadadzą się półki magazynowe. Postawmy na nich pojemniki, do których możemy włożyć małe przedmioty, na przykład śruby, nakrętki czy ręczny pistolet do kleju.

Inne publikacje  Farba czy tapeta? Na co się zdecydować

Jak oświetlić warsztat?

W warsztacie trzeba zamontować oświetlenie, by móc w nim wygodnie pracować i szybko znaleźć narzędzia. Poza dużą, górną lampa potrzebna jest lampa nad blat roboczy. Takie dodatkowe źródło światła przyda się, gdy będziemy szukać śrub, nakrętek i gwoździ czy wtedy, gdy trzeba coś naprawić. W warsztatach często wykorzystywane są lampy jarzeniowe, które bardzo dobrze rozpraszają światło i lepiej niż tradycyjne żarówki oddają rzeczywiste barwy poszczególnych przedmiotów. Sprawdzają się tez lampy LED, które mogą świecić także punktowo, dobrze doświetlając blat.

Jakie narzędzia są potrzebne w warsztacie?

W warsztacie powinny znaleźć się narzędzia, które są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek, a ich obsługa nie wymaga ogromnej wiedzy. Kompletowanie warsztatu trzeba zacząć od prostych narzędzi ręcznych. Potrzebny jest młotek, którym wbijemy gwóźdź czy wyburzymy ścianę. W skrzynce narzędziowej powinny się znaleźć także klucze w różnych rozmiarach. W każdym domowym warsztacie trzeba mieć także miarkę, poziomicę, pędzel, nożyk introligatorski, szpachelkę, zestaw śrubokrętów, taśmy izolacyjne i latarkę. Wiertarka przyda się, gdy będziemy musieli coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować.

Kompletując wyposażenie warsztatu zadbajmy o pojemniki, w których będziemy przechowywać zgromadzone skarby. Kupmy także niezbędne narzędzia, które z pewnością będą przydatne podczas drobnych napraw.

Inne publikacje  Łóżeczka - jak wybrać odpowiednie

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *